25 Mayıs 2015 Pazartesi

Hastane Doğumhanesinde AIDS Paniği

Doktor Kalitesi Düşüyor!...

Doktor Kalitesi Düşüyor!

10 Ekim 2012 Çarşamba 11:06
Doktor Kalitesi Düşüyor!...
Tekirdağ Tabipler Odası Başkanı Abdullah Önen Devlet Hastanelerindeki acı bir gerçeği açıkladı: “Doktor maaşını biliyor musunuz? 1.800 TL. Döner sermayeden para almak için olur olmaz ameliyatlar yapıyorlar.

Tekirdağ Tabipler Odası Başkanı Abdullah Önen korkunç bir gerçeği açıkladı “Türkiye’de sağlıkta hizmet ve doktor kalitesi yükseleceğine aksine düşüş var” dedi.

“Eskiden yurdumuzda otuz adet tıp fakültesi vardı. İyi doktorlar yetişiyordu. Şimdi Yüzün üzerinde tıp fakültesi var. Bu kalite düştü. Nedeni ise yeterli öğretim görevlisi yok.” diyerek sözlerine şöyle devam etti: ”Doktor Kalitesinin düşüklüğü hükümetin Tıp konusunda yanlış politika takip etmesi. Oy avcılığı için her şehirde bir üniversite açıyorlar. Hemen hemen hepsinde tıp fakültesi var.

Tıp talebeleri doğru dürüst eğitim görmüyorlar”
Tekirdağ Tabipler odası Başkanı Abdullah Önen Devlet hastanelerinde çalışan doktorlarla ilgili bir gerçeği de açıkladı.”Biliyor musunuz? Devlet hastanesinde çalışan doktorların aldıkları maaş ne kadar? Söyleyeyim size de gülün. Bin sekiz yüz lira. Baktıkları hasta ve yaptıkları ameliyat sayısına göre döner sermayeden aldıkları ek ücretle en fazla dört bin lira.
Bu yüzden devlet hastanelerinde çok ameliyat oluyor.”diyerek sözlerine şöyle devam etti:
“Kaliteli doktorlar özel hastanelere transfer oluyorlar.”

trakya 

Anahtar Kelimeler: Doktor, Kalitesi, Düşüyor!

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
ARŞİV
 meb personel

Haberler  Memurlar  Doktor Hekim  Meb Personeli  Sağlık Personeli  Adalet Personeli  Diyanet Personeli  Medi Haber  Kadın Her Yerde  Analiz Spor  Karabük Haberleri 
personel sağlık  personel meb  sağlık  meb  mebpersoneli  kariyer  kpss  uniforma sitesi  yılkon sabo terlik  öğretmen önlüğü  aşçı önlüğü 
Hepsi Garantili Al Sat İhale Kamu Foni Hemşire Forması Sabo Terlik Özelsa