22 Mayıs 2015 Cuma

Hastane Doğumhanesinde AIDS Paniği

Hemşireler Doktor Olabilecek mi ?

Gündemde Hemşirelerin doktor olabilmesi ile ilgili haberler dolaşmakta fakat herhangi bir kaynağa rastlanmamıştır.

08 Nisan 2012 Pazar 12:36
Hemşireler Doktor Olabilecek mi ?
 ürk Hemşireler Derneği, Reuters Haber Ajansı kaynaklı "HEMŞİRELER DOKTOR OLACAK " başlıklı haberin asparagas (yalan – şişirme haber)haber olduğu ifade edilmektedir. Hemşireler Derneği, bu ajansın Ankara Bürosunu aramış (0312 219 20 25) haberin kesinlikle kendilerinden kaynaklanan bir haber olmadığı bilgisini almıştır.

 

Aynı haber bir başka e-posta mesajında da TBMM TV kaynaklı olarak verilmektedir. TBMM TV haber sorumlusu ile görüşülmüş, bu haberin TBMM TV ile hiçbir ilgisi olmadığı ifade edilmiştir.

Sağlık Bakanlığından ise bu veya benzer bir haber duyurulmamıştır.

 

İşte o haberin tam metni:

Hemşireler Artık Doktor Oluyor..

Avrupa ve Amerika’da uygulanan hemşirelerin reçete yazma ve muayene edebilme hakları Türkiye’de  de uygulanmaya başlanıyor. Yasayla AB ülkelerindeki modele uygun olarak sağlık meslek lisesi ve fakülteleri mezunlarına doktor olabilme hakları veriliyor.

 

Doktor eksikliği de göz önünde bulunduran hükümet Lisans mezunu hemşirelerin 1 yıl, y.o mezunu hemşirelerin 2 yıl, lise mezunu hemşire ve sağlık memurlarınının 3 yıl eğitimden sonra sadece pratisyen hekim ve aile hekimi olmasının yolunu açtı. Yasa Nisan ayında TBMM ye gelerek yasalaşacak. Yasayla hemşire statüsünde çalışan sağlık personeli gireceği sınav neticesinde Doktorluk Fakültesi adı verilecek Fakültelere girmeye çalışacak yalnız mezun olanlar sadece pratisyen hekim olabilecek ve sadece acil servislerde çalışabilecek.

Kaynak: Reuters Haber Ajansı – TBMM TV

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
E-GAZETE
ARŞİV
 meb personel

Haberler  Memurlar  Doktor Hekim  Meb Personeli  Sağlık Personeli  Adalet Personeli  Diyanet Personeli  Medi Haber  Kadın Her Yerde  Analiz Spor  Karabük Haberleri 
personel sağlık  personel meb  sağlık  meb  mebpersoneli  kariyer  kpss  uniforma sitesi  yılkon sabo terlik  öğretmen önlüğü  aşçı önlüğü 
Hepsi Garantili Al Sat İhale Kamu Foni Hemşire Forması Sabo Terlik Özelsa